TESLİMAT VE İADE KOŞULLARI

TARAFLAR:

1 - Aracı Taraf (İşbu sözleşmede 'ALLZİN' olarak anılacaktır)

 www.allzinapp.com adresli internet sitesi, "ALLZİN" isimli mobil uygulaması (İşbu sözleşmede ‘PLATFORMLAR’ olarak anılacaktır) üzerinden üye olan gerçek kişilere, SATICI’lara ait menü, etkinlikler, kampanyalar, ayrıcalıklar, indirimler, puan kazanımı, kampanyalar, hediyeler, çekilişler, duyurular ve satılan ürünlerle ilgili içerikler vb. sunan ve online satınalmayı sağlayan şirket,

Ünvanı: Allzin Teknoloji Ticaret Limited Şirketi

 

 Adresi: Altıntepe Mahallesi, Bağdat Caddesi, İstasyon Yolu Sokak, No:3, 34840, Maltepe

İstanbul Türkiye

Telefon: 0 533 732 08 82

E-Posta: info@allzinapp.com

Hizmet/Ürün Sunacak Taraf (İşbu sözleşmede 'SATICI' olarak anılacaktır)

ALLZİN ile “İş Birliği ve Acentalık Sözleşmesi” imzalamış olan tüzel kişi, (cafe, restoran, bar, otel, perakende satış noktası, online mağaza, vb.)

Ünvanı: Safak Doner

Adresi: Cevizli, Cevizli Mahallesi 30 Ağustos Caddesi, Hızır Reis Sk. No:2, 34846

Hizmetten Yararlanacak olan Taraf (İşbu sözleşmede 'ALICI' olarak anılacaktır)

ALICI, İşbu MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ’ni kabul etmek suretiyle 'ALLZİN’e üye olan, PLATFORMLAR Aracı Hizmet Sağlayıcılığı ile SATICI tarafından sağlanan/sunulan/ifa edilecek olan hizmet ve ürünlerden faydalanan kişi,

Ad Soyad:

E-Posta:

Hizmet Özellikleri

PLATFORMLAR kapsamında ALLZİN, anlaşmalı olduğu SATICI'ların sunacağı hizmetleri ve ürünleri PLATFORMLAR'da ilan edecek; ALICI ise bu hizmetleri ve ürünleri PLATFORMLAR 'da belirlenen koşullara tabi olarak satın alacaktır.

ÜRÜN/HİZMET BİLGİLERİ:

Yararlanılan ürün/hizmetin niteliği aşağıda belirtildiği gibidir:

Ürün / Hizmet Adı: Safak Doner Menüsündeki Yiyecek-İçecekler (alkol-tütün içerenler hariç)

Ödeme Şekli: Kredi Kartı, Banka Kartı

İşbu sözleşme konusu, işbu sözleşmenin üçüncü maddesinde özellikleri ve satış fiyatı belirtilen ürün ile ilgili olarak tarafların hak ve yükümlülüklerinin tespitidir. İşbu sözleşme Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun'un ve 6 Mart 2011 Tarihli ve 27866 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmeliğe uygun olarak düzenlenmiştir, işbu sözleşmenin tarafları işbu sözleşmeyle birlikte Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelikten kaynaklanan yükümlülük ve sorumluluklarını bildiklerini ve anladıklarını kabul ve beyan ederler.

İşbu MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ, şirket merkezi Altıntepe Mahallesi, Bağdat Caddesi, İstasyon Yolu Sokak, No:3, 34840, Maltepe /İstanbul Türkiye adresinde bulunan ALLZİN Teknoloji Ticaret Limited Şirketi (“ALLZİN”) ile adı/soyadı ve iletişim bilgileri “Hizmetten Yararlanacak olan Taraf” kısmında belirtilen kişi (“ALICI”) arasında aşağıdaki hüküm ver şartlar kapsamında akdedilmektedir.

İşbu sözleşme, ALLZİN'ın sağladığı hizmetlerden ALICI'nin ve ALLZİN hak ve yükümlülüklerini düzenlemektedir. ALICI, ALLZİN'ı ziyaret etmekle, kullanmakla veya üye olmakla bu sözleşmede geçen tüm maddeleri okuduğunu, anladığını ve kabul ettiğini onaylar. ALLZİN, MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ’ni herhangi bir uyarıda bulunmadan değiştirme hakkına sahiptir. Maddeleri güncellenen MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ PLATFORMLAR'da yayınlanır yayınlanmaz geçerli sayılır. ALICI, eğer ALLZİN'ın sunduğu hizmetlerden uzun soluklu yararlanmak istiyorsa, mutlaka MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ’ni kontrol etmelidir. Sözleşmenin değiştiğini takip etmek ALICI'nin sorumluluğundadır.

ALLZİN, PLATFORMLAR üzerinde anlaşmalı olduğu SATICI'ların hizmet veya ürünlerini yayınlayacak ve ALICI ise bu hizmet veya ürünlerden belirlenen bedel ve ödeme koşulları adı altında satın alacaktır. Bu itibariyle ALLZİN söz konusu SATICI'lar tarafında sunulacak ürün veya hizmetlere ilişkin olarak herhangi bir taahhüt vermemektedir.

ALLZİN ve ALICI'NIN YÜKÜMLÜLÜKLERİ

ALICI PLATFORMLAR üzerinden ürün/hizmet satın almadan önce PLATFORMLAR tarafından istenen bilgileri güncel bir şekilde sağlamak zorundadır. Bu bilgilerin eksikliği ve yanlışlığından doğacak sorunlardan ve aksaklıklardan ALLZİN sorumlu değildir. Bilgilerin güncellemesinden ALICI sorumludur.

ALICI istediği an üyelikten çıkma hakkına sahiptir. Eğer kullanıcı tekrar üyelik için ALLZİN'e başvuruda bulunursa, MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ’ni Kullanım Koşulları sözleşmesini tekrar kabul etmek ve onaylamak zorundadır.

ALLZİN, PLATFORMLAR Aracı Hizmet Sağlayıcılığı ile SATICI tarafında satışa sunulan hizmet/ürünlerin ALICI tarafında PLATFORMLAR'da ilan edilen koşullara tabi olarak satın alınmasına yönelik Aracı Hizmet Sağlayıcılık etmektedir.

ALLZİN ve PLATFORMLAR hiçbir SATICI'nın markanın bayisi, acentası ve temsilcisi olarak addedilemez. PLATFORMLAR'da ilan edilen hizmetlerin satıcısı ve Kullanıcı'ya Hizmet'i sağlamakla tek mükellef ilgili SATICI’dır. ALLZİN sadece SATICI ile ALICI'yi bir araya getirmekle olduğu bilinmelidir.

ALLZİN'in PLATFORMLAR'da sunduğu hizmet ve ürünlerden yararlanan ALICI'lar sipariş ve rezervasyonlar için ALLZİN'ın ilgili ürün ve hizmet için Aracı Hizmet Sağlayıcısı olduğu SATICI ve ALICI arasında gerçekleşir. ALLZİN bu sürece dahil olmaz. ALLZİN, rezervasyon ve sipariş için bir destek sağlayacaksa ise bunu ilgili promosyonun/fırsatın detay sayfasında belirtir.

ALLZİN, SATICI'nın sunduğu eksik, kötü sunduğu ürün ve hizmetten sorumlu değildir.

ALLZİN, kampanya düzenlediği SATICI'nın doğruluğu, kalitesi konusunda bir söz vermez ve sorumluluk kabul etmez. ALICI, ALLZİN' den bu nedenlerle herhangi bir talepte bulunmayacağını, ilgili taleplerini yalnızca SATICI'ya yönelteceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

ALLZİN, kampanya düzenlediği SATICI'nın, kampanya detayında bilgisi verilen hizmetin SATICI'nın taahhüt ettiği biçimde sağlayacağı yönünde hiçbir garantisi ve taahhüdü bulunmadığını ve ALICI, ALLZİN' den bu nedenlerle herhangi bir talepte bulunmayacağını, ilgili taleplerini yalnızca SATICI'ya yönelteceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

ALICI satın almış olduğu hizmeti tek seferde kullanacaktır. ALICI'nın ödediği bedele ilişkin fatura veya fiş, hizmetin kullanılması sırasında SATICI tarafından düzenlenerek ALICI'ya verilecektir. ALLZİN hizmetin sağlayıcısı/sunucusu veya ifa edicisi olmadığından bundan dolayı herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

ALICI'nın PLATFORMLAR'dan satın almış olduğu hizmet, SATICI veya 3. kişiler tarafından düzenlenen başka indirim, promosyon ve kampanyalarla birleştirilemez.

ALLZİN'in PLATFORMLAR'da sunduğu hizmet ve ürünlerin iptali ve ertelenmesi sonucunda ücretin iadesi, fırsatı düzenleyen SATICI tarafından yapılacaktır. Bu konuda ALLZİN'in herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

ALICI satın aldığı ürün ve hizmeti, belirtilen şartlar dışında değiştiremez.

ALLZİN, SATICI tarafından sunulan ürün/hizmetin vereceği zarar, ziyan, bedensel yaralanma, kayıplar veya yaşam kaybı dolayısıyla hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. ALICI, ürün/hizmetlerin gereği gibi kullanılmasından sorumludur.

ALLZİN gerekli gördüğü anda ALICI'nın üyeliğini ya da satın alınmış promosyonu/fırsatı ve menüyü hiçbir neden dayanmadan ve bir gerekçe göstermeden geçersiz kılabilir ya da iptal edebilir. ALICI herhangi bir tazmin talebinde bulunmadan ALLZİN'in kararını onaylar.

ALICI, PLATFORMLAR üzerinden satın aldığı hizmet ve ürünün son kullanma tarihini onaylayıp almaktadır. ALICI'nın son kullanım tarihini kaçırdığı ürün ve hizmetten ALLZİN sorumlu değildir. ALICI, süresinde kullanılmayan promosyonlar/fırsatlar nedeniyle herhangi bir talepte bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder.

ALICI, hizmetin kullanımı için ALLZİN tarafından verilen QR kodun veya bu koda denk gelen rakamsal kodun çalınması veya 3. kişilerce kullanılması halinde ALLZİN'ın veya SATICI'nın sorumlu olmayacağını kabul eder.

ALLZİN, PLATFORMLAR'ın kesintisiz olarak işleyeceğini beyan ve taahhüt etmemektedir.

ALICI, PLATFORMLAR'ı sadece ALICI olarak ziyaret edebilir, içeriklerini okuyabilir, satın alma yapabilir ve sadece kişisel kullanım için kopyalama yapabilir. Bunların dışında ALLZİN'e ait içeriklerin kopyalanması, dağıtılması, çoğaltılması ve tasarımının kopyalanması yasaktır. ALICI bu hususları kabul ederek MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ’ni onaylar. Aksi halde ALICI'nın üyeliği iptal edilir ve hakkında yasal işlem başlatılır.

ALICI, ALLZİN’in Hizmetler'inden faydalanırken ve Hizmetler'le ilgili herhangi bir işlemi yerine getirirken, işbu sözleşmede yer alan tüm şartlara, ALLZİN’ın ilgili yerlerinde belirtilen kurallara ve yürürlükteki tüm mevzuata uygun hareket edeceğini, belirtilen tüm şart ve kuralları anladığını ve onayladığını kabul, beyan ve taahhüt eder. ALICI’nın ALLZİN dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendisine aittir.

ALICI, ALLZİN’da sunulan Hizmetler'den yararlanabilmek amacıyla kullandığı sisteme erişim araçlarının (Cep telefonu, kredi kartı, v.b.) güvenliği, saklanması gibi hususların tamamen kendi sorumluluğunda olduğunu, bu hususlardaki tüm ihmal ve kusurlarından dolayı kendisinin ve/veya üçüncü kişilerin uğradığı veya uğrayabileceği zararlara istinaden, ALLZİN’ın doğrudan veya dolaylı, herhangi bir sorumluluğu doğmadığını kabul eder.

ALICI, ALLZİN’ın, hizmetin etkin şekilde sunulabilmesi amacıyla belirlemiş oldukları, sistemde kayıtlı isim, soyadı, cep telefonu, e-mail adresi, yapılan alışveriş bilgilerini, hizmeti sağlayan SATICI ile paylaşacağını kabul eder. ALLZİN, ALICI ve SATICI arasında, anılan verilerin paylaşımından dolayı yaşanabilecek uyuşmazlıklarda taraf ve bu uyuşmazlıklardan mesul değildir.

ALICI, SATICI tarafından ALLZİN Aracı Hizmet Sağlayıcılığı ile satılan ya da sağlanan ürün ve hizmetler alkollü içki tüketimini içerebileceği durumlarda, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre, söz konusu ürün ve hizmette yer alan alkollü içkiyi tüketebilecek ve satın alabilecek yaşta (18 yaş ve üzeri) olduğunu ve söz konusu ürün ve hizmetlerin görsellerinin hiçbir şekilde ALICI'yı alkol tüketimine özendirir nitelikte olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

ALICI, PLATFORMLAR'ı kullanırken Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Borçlar Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili kanun hükmünde kararnameler ve yasal düzenlemeler, halihazırda yürürlükte olan ilgili her türlü mevzuat hükümleri ile ileride yürürlüğe girecek olan mevzuata ve ALLZİN'in PLATFORMLAR'a ilişkin olarak yayımlayacağı bildirimlere uymayı kabul eder. Bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk ALICI'ya aittir. ALLZİN'ın bu sorumluluk nedeni ile uğrayacağı her türlü zararı ferileri ile birlikte ALICI'ya rücu hakkı saklıdır.

İşbu Sözleşme'nin imzalandığı tarihte var olmayan ve öngörülemeyen, tarafların veya tek bir tarafın çalışma imkanlarını kısmen veya tamamen, geçici veya daimi olarak durduracak şekilde ve derecede meydana gelen doğal afetler, harp, seferberlik, yangın, grev, lokavt, vb., teknik nedenler (internet çökmesi, hat kopması, elektrik kesintisi vs.) ve Hükümet tarafından alınmış kararlar gibi tarafların kontrolü haricinde zuhur eden haller iki taraf için de mücbir sebep sayılır. Mücbir sebep haline maruz kalan taraf bu durumu derhal yazlı olarak diğer tarafa bildirir. Mücbir sebep süresince tarafların yükümlülükleri askıya alınır.

CAYMA HAKKI

ALICI, mal satışına ilişkin işlemlerde teslimat tarihinden itibaren, hizmet satışına ilişkin işlemlerde satın alma tarihinden itibaren hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin, 14 (on dört) gün içerisinde cayma hakkını kullanabilir. ALICI, malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir.

ALICI, info@allzinapp.com adresine yazılı olarak ulaşıp cayma hakkını kullanabilir. Alıcı’nın ilgili sayfada yer alan iade talep formunu doldurup satıcının iade adres bilgilerini alarak, cayma hakkını kullandığı tarihten itibaren 10 (on) gün içinde malı geri göndermesi gerekmektedir. Mal ile beraber faturasının, malın kutusunun, ambalajının, varsa standart aksesuarları, mal ile birlikte hediye edilen diğer ürünlerin de eksiksiz ve hasarsız olarak iade edilmesi gerekmektedir. ALICI, cayma süresi içinde malı, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanmalıdır.

ALICI iade edeceği malı SATICI’ya Ön Bilgilendirme Formu’nda belirtilen Satıcı’nın iade için öngördüğü anlaşmalı kargo şirketi ile gönderdiği takdirde, iade kargo bedeli SATICI’ya aittir. ALICI’nın iade edeceği malı Ön Bilgilendirme Formu’nda belirtilen SATICI’nın anlaşmalı kargo şirketi dışında bir kargo şirketi ile göndermesi halinde, iade kargo bedeli ve malın kargo sürecinde uğrayacağı hasardan SATICI sorumlu değildir.

ALICI’nın cayma hakkını kullanmasından itibaren 14 (on dört) gün içerisinde ALICI’nın ilgili mal veya hizmete ilişkin SATICI veya Aracı Hizmet Sağlayıcı’ya yaptığı tüm ödemeler ALICI’ya satın alırken kullandığı ödeme aracına uygun bir şekilde (tüketiciye herhangi bir masraf veya yükümlülük getirmeden) tek seferde iade edilir. Kredi kullanılarak yapılan alışverişlerde, cayma hakkının usulüne uygun kullanıldığı durumlarda ürün bedeli kredi ile ilişkili hesaba iade edilir.

Malın iade alınamaması için haklı sebeplerin varlığı halinde SATICI, sözleşmedeki ifa süresi dolmadan ALICI’ya eşit kalite ve fiyatta mal/hizmet tedarik edebilir. SATICI mal/hizmetin ifasının imkânsızlaştığını düşünüyorsa, bu durumu öğrendiği tarihten itibaren 3 (üç) gün içinde ALICI’ya bildirir. Bu durumda SATICI, ödenen bedeli ve varsa belgeleri 14 (ondört) gün içinde ALICI’ya iade eder. ALICI iade edeceği mal/hizmeti ön bilgilendirme formunda belirtilen Satıcı’nın anlaşmalı kargo şirketi ile SATICI’ya gönderdiği takdirde, iade kargo bedeli SATICI’ya aittir. ALICI’nın iade edeceği malı ön bilgilendirme formunda belirtilen SATICI’nın iade için öngördüğü anlaşmalı kargo şirketi dışında bir kargo şirketi ile göndermesi halinde, iade kargo bedeli ve malın kargo sürecinde uğrayacağı hasardan SATICI sorumlu değildir.

CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI DURUMLAR

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ve sair Yasal Mevzuat uyarınca ALICI aşağıdaki hallerde cayma hakkını kullanamaz:

ALICI’nın istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmelerde;

Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmelerde;

Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmelerde;

ALICI tarafından ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması şartıyla maddi ortamda sunulan kitap, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmelerde;

Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI’nın kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmelerde (örn. ziynet, altın ve gümüş kategorisindeki ürünler);

Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında gazete, dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmelerde;

Bahis ve piyangoya ilişkin hizmetlerin ifasına ilişkin sözleşmelerde;

Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmelerde; ve Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ile tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmelerde (hediye kartı, hediye çeki, para yerine geçen kupon ve benzeri).

Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmelerde;

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin kapsamı dışında bırakılmış olan mal veya hizmetler (SATICI’nın düzenli teslimatları ile ALICI’nın meskenine teslim edilen gıda maddelerinin, içeceklerin ya da diğer günlük tüketim maddeleri ile seyahat, konaklama, lokantacılık, eğlence sektörü gibi alanlarda hizmetler) bakımından cayma hakkı kullanılamayacaktır. Tatil kategorisinde satışa sunulan bu tür mal ve hizmetlerin iptal ve iade şartları her SATICI’nın uygulama ve kurallarına tabidir.

UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği kapsamında satılan mal veya hizmete ilişkin sorumluluk bizzat SATICI’ya aittir. Bununla birlikte ALICIlar, satın aldıkları mal ve hizmetlerle ilgili şikâyetlerini SATICIlar’a doğrudan veya ALLZİN Teknoloji Ticaret Limited Şirketi üzerinden iletebilirler.

 

Şikayetin ALLZİN’e iletilmesi halinde ALLZİN sorunun çözülmesi için mümkün olan tüm desteği sağlayacaktır.

ALICI iş bu Sözleşme ile ilgili çıkacak ihtilaflarda; şikâyet ve itirazlarını, Bakanlıkça her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapılabilir.

Taraflar arasındaki ilişki sanal ortamda gerçekleştiği için; Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik ve ilgili mevzuat hükümlerine tabidir. Bu kapsamda, işbu Kullanım Koşulları, Kullanıcı tarafından “Kabul Ediyorum” seçeneğinin tıklandığı an yürürlüğe girecek olup; Sözleşme tarihi, Sözleşmenin yürürlüğe girdiği tarih addedilecektir.

ÖDEME VE TESLİMAT:

ALLZİN üzerinden kredi kartlarınız ile, her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.

Teslimat SATICI konumunda ve/veya SATICI konumu dışı (paket) siparişte ALICI adresinde SATICI tarafından yapılır. SATICI konumu dışı paket sipariş hizmet mesafesini kendisi belirler ve ALLZİN, SATICI’ya bu konuda herhangi bir yaptırımda bulunamaz.

ÖDEME GÜVENLİĞİ:

ALLZİN, ödemelerde iyzico ödeme kuruluşu alt yapısı kullanmakta ve tekrar kullanımın kolaylaştırmak için kaydedilmesine izin verdiğiniz kart bilgileriniz ALLZİN tarafından değil iyzico tarafından saklanmaktadır.

iyzico, BDDK lisansına ve PCI-DSS 1. Seviye sertifikasına sahip bir finans teknolojileri kuruluşudur. iyzico Sanal POS ile tüm ödemelerinizi güvenle alabilirsiniz.

 

İşbu Sözleşme ALICI tarafından okunarak kabul edilmiş ve yürürlüğe girmiştir.

allzin